02 / 60 20 15 11

Laserová operácia očí bez dotyku jedinečnou metódou SmartSurfACE 7D (iba v EXCIMERi).

Metóda SmartSurfACE 7D je  komfortná laserová metóda pre všetkých, ktorí sa túžia zbaviť okuliarov rýchlo a s minimálnym zásahom do svojich očí. Operácie SmartSurfACE 7D je možné vykonať iba na najmodernejších laseroch spoločnosť Schwind, ktoré disponujú technológiou SmartPulse a práve naše očné laserové centrum EXCIMER je jediným očným centrom na Slovensku, ktoré takéto prístrojové vybavenie vlastní. 

Operačná metóda SmartSurfACE 7D prináša pre každého, kto sa laserovej operácie očí obáva, ale najmä pre aktívne žijúcich ľudí a športovcov, či klientov s vyššími dioptriami, alebo s tenšou rohovkou skvelú príležitosť, ako sa zbaviť okuliarov veľmi komfortným a jemným spôsobom.

V čom je SmartPulse technológia tak výnimočná?

Ide o technológiu, ktorá v kombinácii so 7D laserom dodáva rohovke veľmi hladký povrch. V prvej fáze zákroku odstráni excimerový laser dioptrie. V druhej fáze zákroku zabezpečí technológia SmartPulse vyhladenie rohovky do maxima. Vďaka tomu získava klient vynikajúce hodnoty zrakovej ostrosti. Táto inovácia taktiež minimalizuje pooperačný diskomfort.

prístroj Schwind Amaris 1050 RS 7D

Metóda SmartSurfACE 7D sa stala celosvetovým trendom.

Metóda SmartSurfACE 7D je vhodná pre všetkých klientov, ktorí chcú jasne vidieť bez kontaktných šošoviek alebo okuliarov. Je to zároveň jediná operačná metóda, počas ktorej sa žiadny nástroj nedotkne Vášho oka a laser vykoná odstránenie epitelu ako aj parenchýmu rohovky v jednom kroku. Vďaka tomu sa výrazne urýchli priebeh celého zákroku (trvá iba pár sekúnd) a minimalizuje sa riziko dehydratácie rohovky.

Pri tejto metóde sa nepoužíva žiaden alkohol, nevytvára sa žiadna lamela a nenarušuje sa ani rohovka rezom. Metóda je absolútne bezstresová a navyše extrémne presná.

Ako prebieha operačný zákrok?

Narozdiel od iných metód, pri metóde SmartSurfACE 7D prebieha zákrok na povrchu rohovky. Nemôžu tak pri nej nastať žiadne komplikácie vplyvom rezu, ani vytvorením flapu. Táto najmenej invazívna metóda zanecháva veľkú stabilitu rohovky, zachováva jej elasticitu a pevnosť a poskytuje tak z dlhodobého hľadiska väčšiu bezpečnosť. Okrem toho, náš prístroj SCHWIND AMARIS 1050 RS 7D eliminuje epitel (povrch oka) presnejšie a rovnomernejšie ako manuálne alebo alkoholové metódy.

Osobitný problém pri laserových zákrokoch na odstránenie dioptrií predstavuje problém so suchým okom. Mnohí, ktorí túžia po živote bez okuliarov, laserový zákrok práve kvôli suchému oku nemôžu podstúpiť. Metóda SmartSurfACE 7D, ktorá vďaka svojmu neinvazívnemu princípu len minimálne ovplyvňuje tvorbu slzného filmu, umožňuje podstúpiť laserový zákrok aj klientom s miernejším problémom suchého oka.


Video priebeh metódy SmartSurfACE 7D:

Pre koho je operačná metóda SmartSurfACE 7D ideálna?

Operačná metóda SmartSurfACE 7D je vhodná na odstránenie nižšej, strednej a vyššej krátkozrakosti, na odstránenie astigmatizmu, ako aj pre ľudí, ktorí zároveň trpia sklovcovými zákalčekmi či ochorením nystagmus. Taktiež je vhodná aj pre ľudí s tenšou rohovkou alebo zložitou topografiou rohovky.

Výhody metódy SmartSurfACE 7D:

 • extrémne presná operačná metóda
 • nie je nutné vykonávať rez rohovkou
 • rohovka zostáva pevná a zachováva si svoju elasticitu
 • veľmi jemná metóda bez stresu
 • má bezbolestný operačný priebeh
 • laser vykoná všetky potrebné operačné úkony sám a v jednom kroku
 • skrátenie času operačného zákroku z niekoľkých desiatok minút na niekoľko sekúnd
 • zákrok je možné vykonať aj na tenšej rohovke
 • dajú sa vykorigovať aj vyššie dioptrie
 • veľmi nízke % komplikácií
 • komplikácie sú spravidla riešiteľné vhodnou liečbou a bez trvalých následkov
 • nižšia tvorba pooperačných jazvičiek
 • vhodná aj pre klientov trpiacich suchším okom či intoleranciou kontaktných šošoviek
 • ideálna pre ľudí, ktorí vykonávajú rizikové športy a povolania

Laserové operácie očí sú dnes nielen moderným riešením, ale aj bezpečným spôsobom ako sa zbaviť dioptrií. Ak sa predsaj len laserového zákroku obávate, potom je pre vás ideálnym riešením naša bezkontaktná metóda SmartSurfACE 7D.

Objednajte sa na konzultáciu do jedného z najskúsenejších a najlepšie vybavených centier na Slovensku. Prípadne si o nás prečítajte viac tu, v našom článku.

Blog