02 / 60 20 15 11

15 dôvodov prečo sa rozhodnúť pre centrum EXCIMER

Ak sa zaujímate o laserovú operáciu očí, isto ste postrehli, že na Slovensku tento zákrok ponúka mnoho centier. Každoročne sa na Slovensku vykoná približne 10 000 takýchto zákrokov a my máme to šťastie, že približne polovicu týchto operácií vykonáme na našom pracovisku v Karlovej Vsi. Veľmi si vážime dôveru každého jedného klienta, ktorý sa obrátil na naše centrum, pretože práve vďaka dôvere našich klientov sa nám darí dlhodobo si udržiavať pozíciu lídra nielen na slovenskom, ale aj celoeurópskom trhu v oblasti laserových operácií očí.

Prvá laserová operácia očí na Slovensku

Na počiatku nášho príbehu bol prvý zákrok excimerovým laserom na Slovensku a v Čechách, ktorý  v roku 1993 v očnej klinike na bratislavských Kramároch úspešne vykonal jeden z našich zakladateľov a odborný garant centra EXCMER, prof. MUDr. Andrej Černák, DrSc., FEBO. Pri operácii mu asistovala neskoršia lekárska riaditeľka centra EXCIMER, MUDr. Elena Sisková, Csc. Na základe skvelých výsledkov a narastajúcemu dopytu sa profesor Černák spolu s RNDr. Dušanom Jarekom rozhodli v roku 1995 založiť dnes najdlhšie pôsobiace očné laserové centrum na Slovensku, EXCIMER.

Viac ako 85-tisíc zákrokov

Úspešný príbeh, ktorý rýchlo prekročil hranice Slovenska, v tej dobe predpovedal len málokto. Dnes môžeme konštatovať, že EXCIMER od svojho vzniku úspešne vykonal už viac ako 85 000 zákrokov a to najmä metódou bez rezu oka, čo ho radí k absolútnej európskej špičke. I napriek neustále narastajúcej konkurencii si dlhodobo držíme prvenstvo na slovenskom trhu v poskytovaní laserových zákrokov pre ľudí trpiacich krátkozrakosťou, ďalekozrakosťou či astigmatizmom. Centrum sa neteší len priazni slovenskej klientely, ale je vyhľadávané aj zahraničnou klientelou, a to najmä zo susedného Rakúska, Švajčiarska, Nemecka, Čiech, Maďarska, Slovinska, Chorvátska, Srbska, Veľkej Británie, Írska a z ďalekej Ázie. Za uplynulý rok nám pribudli klienti z Líbye, Turkmenistanu, či Singapuru.

Dôvodom prečo sú zahraniční klienti ochotní cestovať za laserovou operáciou očí až na Slovensko a prečo si väčšina slovenskej klientely zvolí práve naše centrum, však rozhodne nie je len dlhoročná tradícia. Ak sa aj Vy rozhodujete, do rúk ktorého centra vložíte svoj zrak, určite by ste mali vedieť, že:

 • 1. Máme 27 rokov skúseností v oblasti refrakčnej chirurgie, vďaka čomu patríme k lídrom v odbore odstraňovania dioptrií v rámci celej Európy.
 • 2. Vykonali sme prvú laserovú operáciu očí na Slovensku – Ako prví sme pod vedením prof. MUDr. Andreja Černáka, DrSc., FEBO v roku 1993 vykonali laserovú operáciu očí na Slovensku a boli sme jedni z prvých v Európe.
 • 3. Vykonali sme viac ako 85-tisíc zákrokov – Úspešne sme zoperovali najviac klientov na jednom pracovisku v strednej Európe metódou bez rezu oka.
 • 4. Máme personál s viac ako 20-ročnými skúsenosťami – Pod odborným dohľadom prof. MUDr. Andreja Černáka, DrSc., FEBO, ktorý patrí k uznávaným odborníkom v odbore oftalmológie na celom svete, pôsobí v  EXCIMERi na jednom pracovisku 5 oftalmológov s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti refrakčnej chirurgie, čím sa nemôže pochváliť žiadne iné centrum na Slovensku. Spolu s profesorom Černákom od samotného začiatku pôsobí aj MUDr. Elena Sisková, Csc. Po krátkom čase do tímu pribudla aj MUDr. Tatiana Ďurčová. Práve našim oftalmologičkám MUDr. Siskovej, Csc. a MUDr. Ďurčovej patrí prvenstvom v počte vykonaných excimerových operácií metódou bez rezu oka v strednej Európe. EXCIMERu patrí taktiež prvenstvo aj pri zavedení metódy LASIK do refrakčnej chirurgie na Slovensku.
 • 5. Preferujeme zákroky bez rezu oka – Uprednostňujeme metódy, ktoré sú rokmi preverené a úspešne vykonávané špičkovými centrami po celom vo svete, bez preukázateľných vážnejších komplikácií v dlhodobom časovom horizonte. Najväčšou výhodou metód bez rezu oka je práve veľmi nízka miera komplikácií, ktoré sú riešiteľné včasnou liečbou bez následkov. Na rozdiel od metód s rezom, taktiež neprinášajú riziká do budúcnosti a zoperovaný klient môže absolútne bez obáv vykonávať kontaktné a adrenalínové športy či rizikové povolania. Viac informácií o operačných metódach sa dozviete tu.
 • 6. Máme najmodernejšie vybavenie – Mnohé centrá tvrdia, že disponujú najmodernejším vybavením, no majú pritom staršie prístrojové vybavenie a lasery so slabším výkonom, ktoré často nedokážu odoperovať zložitejšie dioptrie. My ako jediní na Slovensku a v Čechách vlastníme momentálne najvýkonnejší prístroj Schwind Amaris 1050 RS 7D a zároveň sme boli iba piatym centrom na svete, ktoré tento prístroj v roku 2014 získalo.

Vďaka svojim parametrom, ktoré momentálne vo svete nemajú konkurenciu, posúva bezpečnosť, presnosť a rýchlosť operácie excimerovým laserom o značný krok vpred. Čím je náš Amaris 1050 RS so 7D taký výnimočný?

  • Ide o najrýchlejší excimerový laser spoločnosti Schwind s pulzovou frekvenciou až 1050 Hz, vďaka ktorej je schopný odstrániť 1 dioptriu v priebehu 1.3 sekundy, čím sa zvyšuje nielen bezpečnosť, ale i komfort pacienta pri operácii.
  • Má aktívny 7D eye tracking systém sledovania oka – čím dokáže predpokladať pohyby Vášho oka a vďaka tomu kompenzovať rozdiely, ktoré vznikajú v čase medzi získaním obrazu rohovky oka a spustením samotných laserových impulzov. To zabezpečuje, že vie zoperovať aj oveľa zložitejšie dioptrie, ktoré Vám v iných centrách excimerový laserom neodoperujú. Vďaka 7D funkcii dokáže zoperovať napr. aj klientov s ochorením Nystagmus (je to vôľou neovládateľný rytmický pohyb očí). Pre príklad bežné centrá majú len 3D eye tracking systém.

  • Zabezpečuje vysokú presnosť a rýchlosť zákroku a maximálnu bezpečnosť.
  • Ako jediný dokáže vykonať úplne bezkontaktnú povrchovú operačnú metódu bez rezu oka SmartSurfACE 7D a to vďaka technológii SmartPulse.


predoperačné vyšetrenie

 • 7. SmartSurfACE 7D – Ako jediní na Slovensku a v Čechách ponúkame operačnú metódu SmartSurfACE 7D, ktorá je celosvetovým trendom v oblasti refrakčnej chirurgie. Je to jediná operačná metóda, počas ktorej sa žiadny nástroj nedotkne vášho oka a laser vykoná odstránenie epitelu ako aj parenchýmu rohovky v jednom kroku. Vďaka tomu sa výrazne urýchli priebeh celého zákroku (trvá pár sekúnd) a minimalizuje riziko dehydratácie rohovky.
 • 8. Sme jediné školiace pracovisko Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave v oblasti refrakčnej (excimerovej) chirurgie. (Od roku 2007)
 • 9. Garantujeme medzinárodné štandardy a práve preto sme vyhľadávaní aj širokou zahraničnou klientelou a patríme medzi najuznávanejšie excimerové pracoviská na Slovensku a v Európe.
 • 10. Doživotná záruka ponúkame Vám garanciu, že za prípadné dokorekcie nič neplatíte.
 • 11. Pravidelne organizujeme bezplatné besedy v priestoroch nášho centra, na ktorých sa môžete dozvedieť, niečo o histórii laserových operácií očí, o histórií nášho centra, prečo preferujeme metódy bez rezu oka, ale hlavne každý účastník dostane priestor, aby sa spýtal jedného z našich lekárov na čokoľvek čo ho zaujíma.
 • 12. Najlepšie hodnotenia – máme jedny z najlepších nezávislých hodnotení na internete.
 • 13. Novinky – vždy sa snažíme byť prví v zavádzaní nových (overených) metód a zabezpečujeme pre vás tie najmodernejšie prístrojové vybavenie, ktoré je na trhu dostupné.
 • 14. Naši spokojní klienti, ktorým by sme týmto chceli veľmi pekne poďakovať za dôveru. Bez vás, vašej podpory, spokojnosti a vernosti, by sme všetky tieto úspechy len ťažko dosiahli.
 • 15. Vďaka recenziám si nás vybrali aj mnohé známe, ale aj menej známe tváre z odvetvia medicíny, kultúry, umenia či športu:

Veronika Velez Zuzulová (@veronikavelezzuzulova)
bývalá profesionálna lyžiarka

Rozhodnutie, ktoré mi zmenilo život aj športovú kariéru.

„Dnes je tomu už 6 rokov, čo som absolvovala laserovú operáciu očí v EXCIMERi. Profesionálna práca doktorov a sestričiek mi pomohla k skvelým športovým výsledkom. Vďaka skúsenostiam lekárskeho tímu a špičkovej technike, ktorou EXCIMER disponuje, mi umožnili získavať ďalšie skúsenosti a podávať špičkové výkony na zjazdovkách po celom svete.“

Filip Jančík (@filipjancikofficial)
svetoznámy huslista

Na pódiu som už hral s Avril Lavigne či Karlom Gottom. Operácia mi uľahčila život na pódiu.

Keď som sa rozhodoval pre laserovú operáciu očí, EXCIMER skončil po mojom dôkladnom prieskume ako jasný víťaz. Viac ako 20 ročné skúsenosti, najmodernejšie technológie a špičkoví odborníci. Slovenské zdravotnícke zariadenie, ktoré patrí medzi najlepšie laserové centrá v celej Európe! Personál pracoval na najvyššej úrovni bez najmenších zaváhaní. Jedno veľké ĎAKUJEM! ☺

Lucia Hrušková (@lucypug)
youtuberka

„Láskavý a profesionálny prístup celého tímu ma zbavil akéhokoľvek strachu.“

Laserovej operácie očí som sa veľmi obávala. Konkurencia EXCIMERu ma v minulosti neraz oslovila a ponúkla mi takýto zákrok podstúpiť. No až návšteva EXCIMERu ma presvedčila. Láskavý a profesionálny prístup celého tímu ma zbavil akéhokoľvek strachu. Som rada, že som si vybrala práve ich a metódu SmartSurfACE 7D.“ 

Dano Dangl
herec a moderátor

Strach som nemal.

„Strach som nemal, ale bol som v očakávaní. No a potom? Potom to bolo zrazu všetko fajn. Ešte niekoľko mesiacov som si naprával okuliare na nose zo zvyku, ale dnes to už nerobím a vidím. A to je podstatné.“

MUDr. Ladislav Kardoš
vedúci očný lekár Nemocnica Galanta

Svojim pacientom môžem EXCIMER s čistým svedomím odporúčať.

„Pre očiara pôsobiaceho dlhodobo na Slovensku je EXCIMER jasná voľba, pretože je absolútnou špičkou v laserových operáciách nielen na Slovensku, ale v celej Európe. S výsledkom zákroku som nadmieru spokojný a môžem ho s čistým svedomím svojim pacientom odporúčať.“

Gábor Boros (@gab.boros)
zakladateľ a CEO Refresher.sk

„Rozhodnutie ísť do EXCIMERu bolo správne.“

„Roky som váhal, či sa do operácie pustiť. V minulosti som aj jeden termín zrušil, lebo som sa vyslovene bál. Dva dni po operácii boli nepríjemné, týždeň s miernym obmedzením, ale už vidím viac ako rok na 100%! Rozhodnutie ísť do EXCIMERu bolo správne. Nemal som sa veru báť, ale mal som to urobiť skôr.“

Lucia Javorčeková (@luciajavorcekova)
fitness modelka

„Môj zrak funguje na 120% a to všetko vďaka úplne bezkontaktnej metóde SmartSurfACE 7D.“

„Okuliare mi zavadzali takmer pri všetkom. Môj aktívny životný štýl a dioptrie na nose, to jednoducho nešlo dokopy. Preto som nosievala šošovky, ktoré mi neraz spôsobili zápaly a nepríjemnosti v očiach. Teraz som šťastná, že ich už vďaka EXCIMERu vôbec nepotrebujem a že môj zrak funguje na 120% a to všetko vďaka úplne bezkontaktnej metóde SmartSurfACE 7D.“

Nikoleta Vujisicová (@nikavujisic)
blogerka, spisovateľka a vyštudovaná fyzička

Robia tu naozaj zázraky na počkanie!

„S okuliarmi som prežila väčšinu môjho života – celých 22 rokov. To, že nevidím som brala ako úplnú samozrejmosť. S dioptriami takmer -10 vrátane vysokých cylindrov nič iné poznať ani nemôžete. Operácia v EXCIMERi mi otvorila novú dimenziu a ukázala mi, že svet je oveľa krajší, ako som si ho predstavovala! Ľudský prístup, skvelí ľudia, špičkové vybavenie, najviac zoperovaných klientov v strednej Európe a najdlhšie skúsenosti na Slovensku  ma presvedčili, že EXCIMER je tá pravá voľba. Už niekoľko mesiacov po operácii vidím na 100% a kvalita môjho života je na úplne inej úrovni ako kedykoľvek predtým. Robia tu naozaj zázraky na počkanie!“

Barbora Žilecká (@barbsmusicofficial)
speváčka a herečka

Ďakujem za nové oči.

„Neviem si predstaviť lepšiu zdravotnú a psychickú starostlivosť, ako v očnom laserovom centre EXCIMER. Neskutočne profesionálny prístup po každej stránke. Z celého srdca im ďakujem, že vidím bez okuliarov a šošoviek.“

Stále váhate? Objednajte sa na nezáväznú konzultáciu.

Blog