02 / 60 20 15 11

Suché oko

Človek trpiaci suchým okom trpí nedostatočným množstvom sĺz.

Syndróm suchého oka, ľudovo nazývaný aj Suché oko, je civilizačné ochorenie, ktoré sa týka stoviek miliónov ľudí po celom svete. Podľa najnovších odhadov týmto syndrómom trpí až 30% svetovej populácie. Takmer každý tretí pacient, ktorý vyhľadá oftalmológa, si domov odnesie diagnózu Syndróm suchého oka. Ide o pomerne bolestivé a spravidla chronické ochorenie, ktoré má rôzne štádia a formy. Až doposiaľ existovali len veľmi obmedzené formy liečby.

Ako vzniká syndróm suchého oka?

Suché oko patrí medzi najčastejšie zdravotné ťažkosti, spájajúce sa s vplyvom prostredia, v ktorom človek žije. Odhaduje sa, že práve podmienky v ktorých žijeme, majú 35-50% podiel na vzniku tohto ochorenia. V tejto súvislosti sa často hovorí aj o syndróme „nezdravej“ budovy (nízka vlhkosť, nesprávna izbová teplota, vysoká prašnosť).

Medzi ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú vznik tohto ochorenia, patria vek, ženské pohlavie, znížené hladiny androgénov, fajčenie, časté používanie zariadení s displejom, nosenie kontaktných šošoviek, rúšok, respirátorov, užívanie niektorých medikamentov (napr. antidepresíva, b-blokátory), ako aj iné ochorenia (Sjögrenov syndróm, reumatoidná artritída, cukrovka a pod.).

Rexon-Eye_Brochure_180510-004

Príznaky suchého oka:

10

Aké príznaky najčastejšie spozoruje ošetrujúci lekár:

07.RexonEye-paziente

Zdravé oko vs. suché oko

Suché oko
Zdravé oko

Spôsob liečby

Do dnešných dní existovali len veľmi obmedzené liečebné postupy na kompenzáciu syndrómu suchého oka, ktoré nemali stabilné a trvalé výsledky. Prelomovú terapiu overenú klinickými štúdiami, ktoré potvrdili aj dlhodobý účinok, priniesol až prístroj REXON – EYE....Zobraziť viac

REXON-EYE

REXON - EYE je špičkové, neinvazívne a dlho trvajúce ošetrenie suchého oka pre takmer všetky typy tohto syndrómu. Vďaka stimulácii metabolizmu a prirodzenej regenerácie buniek dosahuje REXON - EYE veľmi priaznivé a dlhodobé výsledky. O mimoriadnom účinku REXON-EYE svedčia nielen spokojní klienti v našom centre, ale aj tisícky pacientov po celom svete. Pozitívne výsledky sa neprejavia len v subjektívnom pocite pacienta, ale aj v objektívnych meraniach ako napríklad Schirmerov test, či test zameraný na čas rozpadu sĺz (BUT).

Princípom účinku REXON-EYE je QMR® kvantová molekulárna rezonancia, ktorá vytvára slabý striedavý elektrický prúd pri frekvenciách (spektrum frekvencií od 4 MHz do 64 MHz), ktoré sú v rezonancii s väzbami molekulárnych tkanív.

    Výhody REXON-EYE

  • Výsledky sú dlhodobé.
  • Ošetrenie je vhodné a účinné takmer na všetky typy suchého oka.
  • Celé ošetrenie je neinvazívne a bezbolestné s relaxačným účinkom.

Terapia REXON-EYE nie je vhodná

v tehotenstve aj počas dojčenia
u klientov s kardiostimulátorom
pri aktívnej liečbe onkologického ochorenia
u klientov s načúvacím prístrojom
menej ako mesiac po očnom zákroku

Viditeľný účinok už za 4 týždne

 

Liečba pozostáva z vyšetrenia a zo štyroch 20-minútových sedení v týždenných intervaloch, pričom celé ošetrenie je neinvazívne, relaxačné a vedie k dlhodobej úľave oka.

 

Pacientom so Suchým okom sa odporúča aj po absolvovaní terapie dodržiavať zásady všeobecnej hygieny zraku, ako je časté vetranie, používanie zvlhčovačov vzduchu, pobyt na čerstvom vzduchu, dostatočný príjem tekutín, obmedzenie konzumácie alkoholu a fajčenia.

 

Ak aj Vás trápi Suché oko, objednajte sa k nám a zbavte sa nepríjemných pocitov syndrómu suchého oka.

Cenník

Ošetrenie suchého okaCena
Vyšetrenie suchého oka (bez rozkvapkania)50 €
Vyšetrenie suchého oka (s rozkvapkaním)75 €
Kontrolné vyšetrenie25 €
4x terapia prístrojom REXON - EYE 225 €/ obe oči
Zľavnená suma na REXON - EYE pre klientov zoperovaných v našom centre125 €/ obe oči
REXON-EYE
225 €/ oko