02 / 60 20 15 11

Prof. MUDr. Andrej Černák, DrSc., FEBO

oftalmológ,

očný chirurg

odborný garant, zakladateľ

Svoju medicínsku kariéru započal v roku 1963 ako študent Lekárskej fakulty Univerzity Komenského (LF UK) v Bratislave. Neskôr ako mladý oftalmológ nastúpil na Očnú kliniku LF UK v Bratislave v budove nemocnice na Mickiewiczovej ulici, odkiaľ sa postupne prepracoval až na post prednostu Očnej kliniky Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave. Nemalú časť svojej takmer 50 ročnej kariéry venoval kontinuálnemu vzdelávaniu, absolvoval štúdium a prax na mnohých očných klinikách v zahraničí (Veľká Británia, Malta, Nemecko, či USA). Aj vďaka tomu získal v roku 1998 titul Profesor. Dlhé roky pôsobil aj na poste prezidenta Slovenskej oftalmologickej spoločnosti.

Prof. MUDr. Andrej Černák, DrSc., FEBO je oftalmológ a očný chirurg svetového formátu. Špička v oblasti refrakčnej chirurgie, mikrochirurgie rohovky, šošovky, sietnice, predného a zadného segmentu, ako aj onkooftalmológie.

Vďaka jeho neoceniteľným skúsenostiam v problematike vnútroočných nádorov oka je dodnes vyhľadávaný a žiadaný pacientami z celej Európy.

 

Medzi zaujímavosti p. Profesora patrí v roku 1996 účasť na olympijskych hrách v Atlante, kde sa ako lekár staral o športovcov slovenského a celosvetového formátu. V roku 2003 absolvoval tiež stáž na univerzite Harvard v Bostone

Špička medzi svetovými oftalmológmi

Medzi jeho výrazné úspechy patrí v roku 1993 založenie prvej Očnej rohovkovej banky, ktorá dodáva rohovky na transplantáciu pre celé Slovensko. Stal sa tiež priekopníkom v oblasti refrakčnej chirurgie, kde využíva svoje dlhoročné skúsenosti. Už od roku 1993 ako prvý na Slovensku na Očnej klinike v Bratislave na Kramároch vykonal úplne prvú laserovú operáciu očí za pomoci našej lekárky MUDr. Eleny Siskovej Csc. Aj pod jeho odborným vedením sa začala rýchlo rozvíjať refrakčná chirurgia na Slovensku. V súčasnosti spolupracuje očné laserové centrum EXCIMER s viacerými odborníkmi pôsobiacimi na Slovensku i v zahraničí.

 

Počas celého svojho pôsobenia bol publikačne činný a mimoriadne aktívny aj pri výchove nových oftalmológov. Využíval pritom aj skúsenosti, ktoré získal z 5 ročného pobytu ako oftalmológ-pedagóg v Republike Malta.

 

Je členom Americkej Kataraktovej a Refrakčnej chirurgie a Európskej Kataraktovej a Refrakčnej chrurgie, predsedom sekcie pre chirurgiu katarakty a refrakčnej chirurgie na Slovensku. Je autorom mnohých odborných publikácií a odborných prednášok na zahraničnej úrovni. Publikoval spolu viac ako 200 slovenských aj zahraničných prednášok (Anglicko, Nemecko, USA, Španielsko, Taliansko, Grécko, Čína, Poľsko, Rakúsko a iné).

 

Pri príležitosti životného jubilea udelilo Prezídium Slovenskej lekárskej spoločnosti (SLS) pánovi prof. A. Černákovi „Čestnú plaketu T.R. Niederlanda“.

Recenzie

Určite odporúčam. Super prístup sestriciek aj lekárov. Som veľmi spokojná.

Saška Hanicová

02.05.2022

Laserový zákrok odporúčam každému, kto sa chce zbaviť okuliarov. Kliniku EXCIMER zas každému, kto chce 100% prístup, najdlhšie skúsenosti na Slovensku a najnovšie technológie.

Matúš Majer

04.10.2022

Absolútna spokojnosť, profesionálny prístup a kolektív milých ľudí pokope. To je klinika EXCIMER.

Natália Hatalová

27.06.2022

Profesionálny prístup, veľmi milý personál a rýchly a bezbolestný priebeh zákroku. S klinikou EXCIMER a s výsledkom laserovej operácie očí som MAXimálne spokojná!

Patrícia Molnárová Turiničová

04.10.2022

oftalmológ,

očný chirurg

odborný garant, zakladateľ