02 / 60 20 15 11

Doc. MUDr. Martin Černák, PhD.

oftalmológ,

očný chirurg

Doc. MUDr. Martin Černák, PhD. vyrástol v rodine lekárov. Je synom Prof. MUDr. Andreja Černáka DrSc., FEBO, zakladateľa nášho očného laserového centra EXCIMER. Po vzoru otca, ktorý medicíne a oftalmológii zasvätil celý svoj život, sa doc. Martin Černák stal oftalmológom a očným chirurgom.

Je absolventom Univerzity Komenského v Bratislave a lekárskej fakulty Univerzity Eberharda Karlsa v nemeckom Tübingene (Medizinische Fakultät der Eberhard-Karls-Universität Tübingen). Svoju kariéru lekára začal na Očnej klinike SZU na Antolskej ulici v Bratislave, kde sa od počiatku venoval mikrochirurgii predného a zadného segmentu oka. Nasledovalo niekoľkoročné pôsobenie na poste primára na Očnej klinike v rakúskom meste Linz.

Po návrate na Slovensko v roku 1999 obnovil svoje pôsobenie na Očnej klinike SZU na Antolskej ulici v Bratislave a súčasne započal svoje pôsobenie v očnom laserovom centre EXCIMER, kde sa venuje refrakčnej chirurgii oka, liečbe šedého zákalu a sietnice. V roku 2019 ukončil svoje pôsobenie na Očnej klinike SZU a začiatkom roka 2020 nastúpil ako primár očného oddelenia v nemocnici v dolnorakúskom meste Waidhofen an der Ybbs, kde sa špecializuje mikrochirurgiu oka predného a zadného segmentu.

Očný mikrochirurg s bohatými skúsenosťami
aj v zahraničí

Doc. MUDr. Černák, PhD. je vyhľadávaným očným chirurgom nielen na Slovensku, ale aj za jeho hranicami. Svoje dobré meno si vybudoval najmä vďaka mimoriadnym chirurgickým zručnostiam. Dlhodobo sleduje najnovšie trendy v očnej chirurgií a aplikuje ich do každodennej praxe. 

Pôsobil na poste viceprezidenta Slovenskej oftalmologickej spoločnosti a je autorom početných odborných publikácií a prednášok, ktoré sa stretli s pozitívnou odozvou nielen na Slovensku, ale aj na medzinárodných kongresoch.

Recenzie

Strach som nemal, ale bol som v očakávaní. No a potom? Potom to bolo zrazu všetko fajn. Ešte niekoľko mesiacov som si naprával okuliare na nose zo zvyku, ale dnes to už nerobím a vidím. A to je podstatné.

Dano Dangl

27.06.2022

Len odporučiť môžem. Skvelý personál, milí a vľúdny. Zákrok a prístup lekára profesionálny a bez problémov. Najmodernejšia technika.

Andrea Haviarová

02.05.2022

Začal by som týmto: NEBOJTE SA! Pretože sa niet čoho báť. V EXCIMERi som sa stretol s obrovskou profesionalitou celého tímu, všetci veľmi milí a nápomocní. Môžem len a len vrelo odporučiť.

Michal Gajdošech

27.06.2022

Skvelý prístup celého personálu. 🙂 Spokojnosť veľká, určite odporúčam.

Andrea Andi Izsáková

02.05.2022

oftalmológ,

očný chirurg

odborný garant, zakladateľ