Sivý zákal

Človek so sivým zákalom vidí zahmlene.

Prejav sivého zákalu

Sivý zákal je degeneratívne ochorenie, kvôli ktorému šošovka postupne stráca svoju priehľadnosť (zakaľuje sa). Zakalená šošovka pôsobí ako mliečne sklo, v dôsledku čoho prichádza k poruche videnia a k svetloplachosti. Najčastejšie sa sivý zákal vyskytuje po 55. roku života, zriedkavo aj v mladšom veku, či u novorodencov. Sivý zákal sa nedá liečiť, odstrániť ho vieme iba operačne. Neliečenie sivého zákalu vedie k slepote.

sivy-zakal-n

Korekcia

Sivý zákal v našom centre odstraňujeme výmenou Vašej prirodzenej šošovky za umelú vnútroočnú šošovku.

Výber vhodného druhu šošovky určuje lekár po absolvovaní predoperačného vyšetrenia a konzultácie.

sivy-zakal-korekcia-n

Normálne videnie vs. sivý zákal

Sivý zákal
Normálne videnie

Operačná metóda

Výmena vnútroočnej šošovky

Jediným operačným spôsobom, ako odstrániť sivý zákal, je výmena vnútroočnej šošovky za umelú. Náš operatér Vám na predoperačnom vyšetrení vypočíta za pomoci špeciálneho prístroja vhodnú umelú šošovku, ktorá sa následne pre Vás vyrobí na mieru. Vzhľadom k tomu, že existujú rôzne typy šošoviek, dôležité je absolvovať s našimi odborníkmi konzultáciu, na ktorej vám odporučíme šošovku nielen podľa dioptrií, ale aj podľa typu vašej práce, koníčkov, životného štýlu a pod. Výmena vnútroočnej šošovky je trvalým riešením.

Priebeh zákroku

Pri výmene vnútroočnej šošovky sa vykonáva operácia vo vnútri oka. Do púzdra šošovky sa cez malý rez zavedie ultrazvuková sonda, ktorá rozbije a vysaje pôvodnú šošovku. Následne sa do púzdra vloží nová umelá šošovka.

Zákrok sa vykonáva pri lokálnom znecitlivení oka, je bezbolestný a trvá niekoľko desiatok minút.

Priebeh operačného zákroku

Každého klienta, ktorý má záujem o operáciu v našom centre, pred operáciou vyšetríme a zistíme, či je na tento zákrok vhodný. Komplexné predoperačné vyšetrenie trvá približne 2 až 3 hodiny a absolvujete počas neho vyšetrenia ako je objektívna refrakcia, bezkontaktné meranie vnútroočného tlaku, meranie rohovky, pupilometrie (priemer zrenice) a celého optického systému oka, meranie kvality slzného filmu, subjektívne vyšetrenie dioptrií vyšetrujúcim lekárom, kontrola očného pozadia a iné. Na základe týchto vyšetrení je každý náš zákrok maximálne presný („šitý“ na mieru klienta). Platnosť komplexného predoperačného vyšetrenia je 2 mesiace. Pokiaľ by ste sa rozhodli pre operáciu neskôr, bude potrebné nové predoperačné vyšetrenie.

Na základe výsledkov z komplexného predoperačného vyšetrenia a na základe Vášho celkového zdravotného stavu naši lekári posúdia, či ste vhodný na výmenu vnútroočnej šošovky.

Pokiaľ ste vhodným kandidátom na výmenu vnútroočnej šošovky, nasleduje konzultácia s jedným z našich lekárov, ktorý Vám na základe jednotlivých vyšetrení odporučí najvhodnejšiu umelú šošovku, vysvetlí postup zákroku, pooperačný priebeh hojenia a zodpovie všetky Vaše otázky.

Upozornenie: Počas vyšetrenia sa vyšetruje aj očné pozadie (rozšírime Vám zreničky), čo zapríčiňuje zhoršené videnie na blízku vzdialenosť po dobu cca 2 hodín.

Cenník

Výmena šošovkyCena
Komplexné predoperačné vyšetrenie*150 €

* nevzťahuje sa naň zľava

Výmena šošovky
Implantácia šošovky595 €/ oko
Monofokálna šošovka (cena od do)230 €/ oko - 355 €/ oko
Bifokálna šošovka330 €/ oko - 655 €/ oko
Trifokálna šošovka (cena od do)950 €/ oko - 1500 €/ oko
Ceny šošoviek sa môžu meniť v závislosti od výrobcu
Zľavy

Vzťahujú sa na vybrané poisťovne. Viac informácií vám poskytneme telefonicky alebo e-mailom.

Implantáciu vnútornej šošovky nie je možné financovať na splátky.